



| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Lead Free | Contains Lead |
| RoHS | Compliant |
| Number of Elements | 2 |
| Number of Circuits | 2 |
| Max Supply Voltage | 44 V |
| Min Supply Voltage | 2 V |
| Number of Channels | 2 |
| Slew Rate | 40 mV/µs |
| Operating Supply Current | 12 µA |
| Input Bias Current | 3 nA |
| Gain Bandwidth Product | 85 kHz |
| Input Offset Voltage (Vos) | 40 µV |
| Max Dual Supply Voltage | 22 V |
| Min Dual Supply Voltage | 1 V |
| Voltage Gain | 116.9 dB |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 104 dB |
| Nominal Gain Bandwidth Product | 85 kHz |
| Packaging | Tube |
| Input Voltage Noise Density | 49 nV/sqrt Hz |
| Amplifier Type | General Purpose Amplifiers |
| Common Mode Rejection Ratio (CMRR) | 106 dB |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
